Lapas

ceturtdiena, 2015. gada 23. aprīlis

Kā pavadīt laiku ar ģimeni Viļņā?


Nu reiz ir atkal iemesls padalīties ar idejām Viļņas baudīšanai ar ģimeni (ar to saprotot arī bērnu bariņu komplektā). Pirms vairāk kā gada tapušais ieraksts "Kas bērniem interesants Viļņā" prasīt prasās pēc atjaunošanas.

Mēs paši izbaudam faktu, ka Viļņa ir galvaspilsēta ar visiem tās labumiem, bet tai pat laikā ļoti maza un zaļa. Lauvas tiesa mūsu brīvā laika paiet apkārtnes mežos un pastaigu takās.  Te iedvesmai tikai dažas no civilizētākajām pastaigu un pikniku vietām:

 - Pati labākā pikniku vieta (vienīgā, kur man netraucē cilvēku pūļi), kas, diemžēl, "darbojas" tikai pāris nedēļas pavasarī, ir Sakuru ieleja (blakus Swedbankai uz Konstitucijos prospekta) tepat Viļņā. Parasti uz Didža dzimšanas vai vārda dienu ir tieši kā reiz. Fantastiski skaisti. Šogad, izskatās, ka maija brīvdienas var arī nesagaidīt lielākā daļa ziedu, bet cerības ir, ka dalīties sajūsmā par sakurām ar mīļiem maija ciemiņiem.
 - Pūčkoriu atodanga - skaists stāvkrasts, uz kuru pat veda koka uz/nobrauktuve ratiņiem, velosipēdiem un ratiņkrēsliem
 - Botāniskais dārzs ir asfaltētu un grantētu taku pastaigu vai riteņbraukšanas vieta, ir arī ierīkota piknika vieta
 - Zaļie ezeri - populāra peldvieta, veloceļojumu mērķis, foršas piknikvietas
 - Te lietuviešu  veidota datu bāze par atpūtas vietām Viļņas apkārtnē
Par visu citu varu runāt vairāk teorētiski, nekā praktiski, bet par Moletu observatorijas apmeklējumu ir labas atsauksmes, mēs paši vēl "tik tālu" neesam tikuši, bet kas zina - varbūt maija brīvdienās tiksim ar. Par tehnisko muzeju aizvien biežāk dzirdu labas atsauksmes arī no lietuviski nerunājošām ģimenēm. 

Viļņa (un arī Stokholma) ir viena no retajām Eiropas galvaspilsētām, kur baloniem ļauts lidināties virs pilsētas, kas mums nodrošina bieži pozitīvas emocijas un iemeslu vērties debesīs. 

Kā atsevišķa aktivitāte nereti ir balonu pacelšanās vērošana, ko var ļoti ērti darīt no Swedbank foršās terases.


Par "parastajiem tūristu objektiem" varat lasīt Googlē, par tiem šeit šoreiz ne vārda.

1 komentārs:

  1. Laimīgie maija ciemiņi! Ja vēl kādreiz uz ko tādu būsiet ar mieru, dodiet tik ziņu (ar to domāju šādas ciemiņu kompānijas uzņemšanu..)! :D

    AtbildētDzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Follow Me on Pinterest