Lapas

trešdiena, 2012. gada 2. maijs

Nav jēgas iedomāties, ka zinu iepriekš, ko bērns gribēs iemācīties

Tenerifē esot meitai nebija ne mazākā izbrīna par melnajām pludmales smiltīm, bet gribēja toties zināt ko ēd kalmāri un kā viņus pēc tam noķer, kā krabji kustina spīles un kā mušas sazinās savā starpā, kā aug zemesrieksti.

Apsolījām noskaidrot un izstāstīt. Tikmēr pie neatbildētajiem jautājumiem pievienojušies - Kā veidojas vējš? Kā planētas var pagriezties?

Priecāšos, ja kādam no jums ir vai nu foršas atbildes uz šo, vai saites, kur tas aprakstīts, bet ja ne - lēnu garu jāķerās klāt izpētei.- Posted using BlogPress from my iPad

8 komentāri:

 1. es šim vecumam teiktu, ka vējš rodas no tā, ka saule sasilda gaisu, un tas ir vieglāks par auksto un ceļas augšā, bet aukstākais tiecas ieņemt atbrīvoto vietu, un tā tie siltie un aukstie gaisi mainās vietām un pārvietojas, un šī pārvietošanās tad arī ir vējš.

  un planēta griežas, jo tā ir vieglāk kustēties ap Sauli, kura to pievelk:)

  AtbildētDzēst
 2. Jā, kaut ko par gaisa maiņām murmulēju:) paldies par skaidrojumu. I nemācēju pastāstīt par saules pievilkšanās spēku. Ātrums atkarīgs no planētas svara? Orbīta no kā atkarīga?

  Vai tev ir skaidrojumi arī tiem pārējiem jautājumiem? :)

  AtbildētDzēst
 3. nu, nezin, vai meitu viņas vecumā interesēs gravitācijas likumi, kustības atkarīgums no dažādu ķermeņu dažādās masas un attāluma līdz objektam, kas to pievelk, piem. Merkurs ap Sauli skrien daudz ātrāk nekā Zeme, to visu vari atrast netā/

  Kalmāri ir rijīgi zvēri, ēd gan planktonu, gan sīkos vēžveidīgos, gan zivis un viens otru nesmādē. Ķer tos ar tīkliem.

  kas vēl tur bija? par spīlēm - pakustini sabu plaukstu ar īkšķi kā spīles, un pasaki,ka krbaji kustina spīles tieši tāpat - ar spīļu muskuļu saraušanās spēku:)

  AtbildētDzēst
 4. zemesriekstu var smuki kādā caurspīdīgā traukā izaudzēt, varbūt varēs redzēt, ka jaunie riekstiņi veidojas no vecā kā kartupeļi, bet varbūt mājas apstākļos tik lieli arī neizaugs, visādā ziņā pats zemesrieksts ir smuks tauriņziedis, pamēģiniet izaudzēt.

  pieņemu, ka mušas sazinās ar dažādu spārnu kustības frekvenci, ja traki vajag, t.i. dažādu dūkoņu, un ja jau spēj saost visādas maitas, iespējams, ka izdala kādus hormonus, lai, piem, mušu tēviņi atrastu mātītes. tas tā, uz piemēra pamata no citu kukaiņu dzīves:)

  AtbildētDzēst
 5. Oij, viņu interesē gan, kopš mājās ir rotējošs saules sistēmas modelis, tikai es ar savām zināšanām nedavelku :)

  Bet tu izklausies kā milzīgi noderīgs resurss pasaules iepazīšanā ;)

  AtbildētDzēst
 6. abonējiet Ilustrēto Zinātni kā mēs, ne to vien zināsiet:)P

  AtbildētDzēst
 7. Reāla iespējamība kļūt par tiem, kam vecmāmiņas sūta žurnālus pa pastu, ik pa pāris mēnešiem.

  Vai arī ir kāda e-versija?

  Kad brauksiet nākamreiz ciemos, paņemiet līdzi vecos numurus :D

  AtbildētDzēst
 8. :)par e-versiju šaubos, bet papīra versija izlaiž arī izdevumu Junioriem.
  vecie numuru tiek nogādāti uz mūsu viesu māju- viesiem, ko palasīties:)

  AtbildētDzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Follow Me on Pinterest